Józefów


Jozefów to południowo-wschodni region Warszawy. Do Józefowa można dojechać z centrum Warszawy w ciągu tylko 20 minut. Mieszczą się tu 2 hotele:
Holiday Inn oraz Hotel Revita Józefów to spokojna dzielnica mieszkalna otoczona przyrodą, która cieszy się opinią najlepszej miejscowości wypoczynkowej Warszawy.
Park Mazowiecki jest doskonałym miejscem spacerów i joggingu. Świetnym terenem spacerowym są też brzegi rzeki Świder. Jest tu wiele miejsc gdzie można się zrelaksować i wypocząć.


W Mazowieckim Parku Krajobrazowym można jeździć na rowerze po przepięknych trasach biegnących kilometrami. Zamiast napotykania hord turystów spotkasz tu łosie, jerze i jelenie.


Hotel Revita znajduje się tusz nad jeziorem Łacha, tak że goście hotelowi mogą wypoczywać podziwiając widok jeziora lub popływać w nim latem. W hotelu można również poćwiczyć na siłowni, uprawiać yogę, lub skorzystać z hotelowego spa.

Oba hotele w Józefowie oferują nowoczesne spa położone w cichym i spokojnym otoczeniu. Dla gości odwiedzających Warszawę jest to idealne miejsce do wypoczynku po aktywnym zwiedzaniu.


Józefów cieszy się opinią bardzo przyjemnego miejsca. Dlatego wielu znanych ludzi wybrali tę dzielnicę na miejsce swojego zamieszkanie. Dzięki temu Józefów jest dzielnicą mającą największy dochód na głowę mieszkańca. Dużą atrakcją Józefowa jest także fakt, że jest tu bardzo niska przestępczość, biorąc pod uwagę, że generalnie Polska jest krajem o niskiej przestępczości.


Tak jak Warszawa, Józefów jest miejscem o bogatej historii. Znajduje się tu pomnik pilotów, którzy rozbili się w czasie II wojny światowej. Samolot miał dostarczyć broń, żywność i leki dla powstania warszawskiego. Piloci pochodzili m.in. z Wielkiej Brytanii i Południowej Afryki. Przypadek ten dowodzi, że pomoc dla powstania ze strony państw zachodnich, jakkolwiek niewielka, to jednak istniała.


Jeśli marzysz o pobycie w cichym miejscu otoczonym lasami, oddalonym tylko 20 minut jazdy samochodem od centrum Warszawy, Jozefów jest miejscem, które warto wziąć pod uwagę. Jeśli pragniesz zrobić sobie piknik nad jeziorem lub rzeką po zwiedzaniu Warszawy, pomyśl nad wyborem Józefowa.