Miasta blisko Zielonej Góry
Hotele w Zielonej Górze
Liczba pokoi: Miasto:
Liczba dorosłych: Przyjazd:
Liczba dzieci Wyjazd:

Hotele w Zielonej Górze

Qubus Hotel Zielona Góra Qubus Hotel Zielona Góra
stars
Qubus Hotel Zielona Góra, oddany do użytku w połowie 1996 roku, jest położony w centrum miasta, 1 km od głównej stacji kolejowej i autobusowej. Hotel spełnia najwyższe wymagania i dysponuje 80 miejscami noclegowymi. Naszym gościom oddajemy do dyspozycji 56 komfortowych pokoi wyposażonych w łazienkę, prysznic, telefon i telewizję kablową umożliwiającą oglądanie programów w języku angielskim i niemieckim. Hotel posiada również pokoje dla niepalących, siłownię i dostęp do Internetu. Oferujemy r
more >>> Cena od 77,91 EUR
Korona Hotel Korona Hotel
stars
Miło nam zaprosić Państwa do naszego hotelu "KORONA" w Słubicach - miejscowości położonej na granicy polsko-niemieckiej (800 m do Frankfutru nad Odrą i 3 km do przejścia i terminalu w Świecku). Słubice to miasto leżące na terenie Euroregionu Pro Europa Viadrina. Słubice są bazą wypadową do Berlina - 80 km. Pragniemy zaoferować Państwu 20 miejsc noclegowych o wysokim standardzie usług. W każdym pokoju znajduje się łazienka (WC, prysznic), TV, TVSat i telefon. W cenie noclegu śniadanie i park
more >>> Cena od 200,00 PLN
Dana Dana
stars
Hotel Dana oferuje 118 miejsc noclegowych. Do dyspozycji gości są standardowe pokoje jedno- i dwuosobowe,  komfortowe apartamenty, pokoje dla zakochanych, pokoje LUX. Cały hotel jest w pełni klimatyzowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hotel otacza gości troską zapewniając pomoc portiera w przenoszeniu bagażu oraz opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Wszystkie pokoje przeznaczone są dla osób niepalących co oznacza, ze nie musisz wdychać dymu tytoniowego.  
more >>> Cena od 89,14 EUR
Ruben Ruben
stars
Mieszczący się w samym centrum Zielonej Góry, Ruben Hotel**** powstał w 2008 roku i oferuje gościom nowoczesność, eleganckie wnętrza i najwyższej klasy serwis. Niepowtarzalna i miła atmosfera oraz profesjonalna obsługa zagwarantują gościomzadowolenie z pobytu.Goście znajdą tu 62 przestronne, nowocześnie wyposażone i klimatyzowane pokojejedno i dwuosobowe oraz pokoje typu Junior Suit.Na terenie całego hotelu istnieje dostęp do bezprzewodowego Internetu.Wszystkie pokoje ora
more >>> Cena od 75,68 EUR
Zajazd Pocztowy Zajazd Pocztowy
stars
Położony w historycznej części Zielonej Góry, hotel Zajazd Pocztowy mieści się w budynku dawnej stacji Poczty Dyliżansowej sprzed ponad 150 lat. Atrakcjami hotelu są restauracja tradycyjna i chińska oraz pub.Restauracja Zajazd Pocztowy oferuje  potrawy tradycyjne i regionalne, przyrządzane według starych, sprawdzonych receptur.Restauracja chińska PEKIN jest miejscem gdzie skosztujesz prawdziwych dań z dalekich Chin. W XIX-wiecznych piwnicach mieści się Pub Zajazd Pocztowy gdzie w
more >>> Cena od 66,92 EUR
Amadeus Amadeus
stars
Mieszczący się  w samym sercu miasta Zielona Góra, hotel Amadeus oferuje gościom pokoje dwuosobowe i luksusowe apartamenty. Hotel jest świetnym miejscem do zorganizowania spotkań biznesowych. Klimatyzowana sala konferencyjna może pomieścić do 200 osób. Miła i profesjonalna obsługa hotelowa sprawi, że zarówno pobyt prywatny jak i spotkanie biznesowe odbędą się z pełnym sukcesem. Hotel Amadeus oferuje gościom 23 pokoje z wygodnymi łózkami. Apartament posiada dodatkowo salon, osobną syp
more >>> Cena od 62,14 EUR
Centrum Konferencyjne Brancon Babimost Centrum Konferencyjne Brancon Babimost
Centrum Konferencyjne Brancon zlokalizowane jest w Babimoście, w województwie lubuskim, w odległości 38 km od Zielonej Góry. W pobliżu położone jest lotnisko Zielona Góra-Babimost i piękne jezioro Liny.
more >>> Cena od 22,94 EUR

Hotele w regionie


Zielona Góra

Leżąca w zachodniej Polsce, w dolinie rzeki Odry, Zielona Góra jest miastem znanym głównie z tego, że do lat 90-tych odbywały się tu Festiwale Piosenki Radzieckiej.
Zielona Góra słynie także z wielowiekowych tradycji winiarskich. Pierwsze wzmianki o uprawie winnej latorośli pochodzą z XIV wieku. Przez wieki Zielona Góra była ośrodkiem produkcji wina. Obecnie produkuje się to wódkę (V&S Luksusowa). Z tradycją winiarską łączy się święto Winobranie odbywające się na początku września i trwające 9 dni. W tym czasie można obejrzeć liczne atrakcje, napić się miejscowego trunku, wziąć udział w przedstawieniach teatralnych. Tradycją święta jest Turniej Żużlowy i zloty motocyklistów.

Dzięki niewielkim zniszczeniom wojennym w Zielonej Górze zachowała się cała przedwojenna zabudowa. Warte zwiedzenia jest piękne Stare Miasto oraz przedwojenne wille wzdłuż alei Niepodległości, reprezentacyjnego pasażu miasta. W Zielonej Górze można podziwiać perełki architektury zaprojektowane przez berlińskich architektów, jak np. teatr Oskara Kaufmanna.

Atrakcje turystyczne

  • Warto wybrać się do restauracji "Palmiarnia" aby zobaczyć 200 gatunków roślin, rosnących pod szklanym dachem. Można tu zjeść tradycyjnych potraw regionalnych, napić się aromatycznej kawy w cieniu największej w Polsce palmy.
  • Ogród Botaniczny gdzie można zobaczyć około 500gatunków i odmian roślin. Zgrupowane są one w 5 działach tematycznych: systematyki roślin, roślin wilgociolubnych, roślin górskich, roślin użytkowych i geograficznym.
  • Centralny punkt miasta: Ratusz z XV wieku i Stary Rynek
  • Modernistyczny gmach Teatru Lubuskiego zaprojektowany przez Oskara Kaufmanna
  • Konkatedra pw. św. Jadwigi z XII wieku.
  • Kościół pw. Najświętszej Marii Panny, zwany kaplicą na winnicy, z XIV wieku
  • Wieża Łaziebna, pozostałość po średniowiecznych obwarowaniach miejskich, która w średniowieczu służyła jako więzienie. W XVIII w. otrzymała barokowy hełm z latarnią.
  • Kościół pw. MB Częstochowskiej z XVIII wieku, gdzie można zobaczyć barokowy ołtarz główny, kamienną rokokową chrzcielnicę oraz szereg rzeźbionych płyt epitafijnych.