Miasta blisko Żar
Hotele w Żarach
Liczba pokoi: Miasto:
Liczba dorosłych: Przyjazd:
Liczba dzieci Wyjazd:

Hotele w Żarach

Janków Janków
stars
Mieszczący się w samym centrum Żar, Hotel Restauracja Janków jest doskonałym miejscem na wypoczynek jak również dla gości biznesowych, którzy mogą tu odbyć spotkania w nowoczesnej sali konferencyjnej. Hotel znajduje się zaledwie 10 km od trasy Wrocław-Berlin. Doskonała obsługa oraz elegancki wystrój wnętrz łączący tradycję z nowoczesnością, zapewnią Gościom zarówno dobry wypoczynek jak i owocną pracę. Hotel oferuje gościom 60 miejsc noclegowych w komfortowo urządzonych pokojach.<
more >>> Cena od 25,80 EUR
Instytut Zdrowia i Urody Wiktoria Instytut Zdrowia i Urody Wiktoria
Instytut Zdrowia i Urody leży w ścisłym centrum Żar na obrzeżu pięknego parku miejskiego, który stanowił integralną część z zamkiem Dewonów- Packów i Bibersteinów. W ciągu 5 minut można dojść do najważniejszych atrakcji miasta. Instytut Zdrowia i Urody Wiktoria oferuje gościom relaksujący pobyt połączony z odnową biologiczną.
more >>> Cena od 28,13 EUR

Żary

Żary są najwiekszym miastem Łużyc, leżącym 150 km od Wrocławia. W Żarach zachował się środeniowieczny układ ulic. Do najciekawszych zabytków zaliczają się Zamek Dewinów–Bibersteinów i pałac Promitzów. Zamek gotycki został zbudowany z inicjatywy Albrechta Dziewina w drugiej połowie XIII w., przebudowany został w latach 1540-1549 przez Bibersteinów i uzyskując renesansowy charakter. Sąsiadujący z zamkiem barokowy pałac Promnitzów, zaprojektowany został przez włoskiego architekta Giovanniego Simonetti. Został zbudowany w latach 1710–1728 jako monumentalne, czteroskrzydłowe założenie z dziedzińcem pośrodku.