Hotele w Turek
Liczba pokoi: Miasto:
Liczba dorosłych: Przyjazd:
Liczba dzieci Wyjazd:

Hotele w Turek

Dom Górnika Dom Górnika
stars
Located in the city center, the hotel provides guests with   nice and cozy accommodation.Within 10 minutes you can walk to the train station.The hotel provides a professional and courteous service for all services rendered.The hotel
more >>> Cena od EUR
Zajazd Europejski Zajazd Europejski
stars
Mieszczący się  w miejscowości Szadów Księży około 2 km od centrum Turku, hotel Zajazd Europejski oferuje gościom pobyt w malowniczym miejscu, blisko   Parku Krajobrazowego z licznymi rezerwatami przyrody. Hotel istnieje od 2009 roku.  Hotel dysponuje 45 miejscami noclegowymi w 20 komfortowych pokojach. W niektórych pokojach jest możliwość dostawek.  Goście mogą wybrać  2 pokoje typu LUX, 4 pokoje jednoosobowe, 10 pokoi dwuosobowych, 1 pokój trzyosobowy, 1 pokój sześcioosobowy oraz A
more >>> Cena od EUR

Hotele w Łodzi

Andels Hotel
w centrum Łodzi
Historyczny budynek | Restauracja | SPA i centrum rekreacyjne
Zlokalizowany na terenie Manufaktury, hotel Andel's oferuje nowoczesne, komfortowe wnętrza, pokoje z odważnym designem, kolorami i śmiałymi kształtami. Hotel oferuje Wellness i Spa w skład którego wchodzi basen, sauna, siłownia, masaże więcej >>>
Pokoje od PLN 336
Grand Hotel
w centrum Łodzi
Historyczny budynek | Restauracja | Parking
Mieszczący się przy Piotrkowskiej hotel Grand słynie ze swej niebanalnej historii jak również architektonicznego piękna. Stał się synonimem prestiżu i elegancji w Łodzi. Hotel zaprasza do Restauracji Malinowej, która serwuje dania kuchni polskiej. Kawę, herbatę czy znakomity deser można zamówić w hotelowym barze. więcej >>>
Pokoje od EUR 44 / PLN 199
Qubus Hotel
w centrum Łodzi
Restauracja | Nowoczesny hotel | Parking
Pokoje od 65 EUR
Sport Hotel
Bełchatów
Restauracja | Nowoczesny hotel | Parking
Pokoje od 65 EUR
Ibis Centrum Hotel
w centrum Łodzi
Restauracja | Centrum Fitness | Parking
Pokoje od 175 PLN
Focus Hotel
blisko centrum Łodzi
Restauracja | Centrum Fitness | Parking
Pokoje od 49 PLN
Music Hostel
Hostel
centrum
Śniadanie | Parking
Hotel 500 in Strykow
Strykow, 20 km od Łodzi
Na łonie natury | Restauracja | Parking
Pokoje od 39 EUR
Hotel Ossa
Strykow, 20 km od Łodzi
Na łonie natury | Restauracja | Wellness i SPA
Pokoje od 370 EUR
Aleksandrów Łódzki Pelikan
Turystyczny
Aleksandrów Łódzki

Łódź

Łódź leżąca w środkowej Polsce, była tradycyjnie uważana jako miasto przemysłowe, kolebka przemysłu włókienniczego. Łódź jest miastem wielokulturowym. Przez dziesiątki lat przeplatały się tutaj kultury: polska, żydowska, niemiecka i rosyjska . Do dziś można tu obejrzeć unikalne skarby architektury jakimi są dawne rezydencje i obiekty przemysłowe. W jednym z nich należącym niegdyś do fabrykanta - Izraela Kalmanowicza Poznańskiego powstało centrum kulturalno - rozrywkowe Manufaktura.
W Łodzi znajduje się około 200 willi i pałaców . Symbolem miasta jest Pałac Poznańskiego obecnie siedziba Muzeum Historii Miasta Łodzi. Warto zobaczyć pałace synów tego fabrykanta, w których obecnie znajdują się Akademia Muzyczna oraz Muzeum Sztuki, gdzie można obejrzeć najstarszą w Polsce kolekcję sztuki nowoczesnej. Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna mieści się w dawnym pałacu Oskara Kohna. Miejska Galeria Sztuki zajmuje najpiękniejszą wille secesyjną, niegdyś należącą do Leopolda Kindermanna.

Wspaniałe zabytki sakralne są świadectwem wielokulturowej Łodzi. Niegdyś miasto zamieszki wała liczna społeczność żydowska. Po zniszczeniach wojennych zachwala się niewielka synagoga przy ul. Rewolucji 1905. W Łodzi znajduje się także największa w Europie nekropolia żydowska.
Warto zobaczyć cerkiew p.w. św. Aleksandra Newskiego. W ewangelicko - augsburskiej świątyni p.w. św. Mateusza, dzięki doskonałej akustyce, odbywają się koncerty organizowane przez Filharmonię Łódzką.
W Łodzi znajdują się 33 parki z których 11 jest wpisanych do rejestru zabytków. Na terenie Parku Zdrowia, w centrum Łodzi, w 1930 r. utworzono pierwszy w Polsce miejski rezerwat przyrody - Polesie Konstantynowskie. W łódzkim ogrodzie botanicznym można zobaczyć 3 500 gatunków oraz odmian roślin.

W Łagiewniki można wypocząć w największym miejskim lesie w Europie. Pobliskie stawy w Arturówku są popularnym miejscem letniego wypoczynku łodzian. Można się tu opalać na niewielkiej plaży lub wypożyczyć kajak, łódkę lub rower wodny.

Ciekawostką Łodzi jest największe graffiti w Polsce, zarejestrowane w Księdze Rekordów Guinnessa, znajdujące się na ścianie budynku przy Piotrkowskiej 152.

Warto przespacerować się Piotrkowską, główną ulicą Łodzi, przy której wznoszą się secesyjne i eklektyczne kamienice i pałace dawnych właścicieli fabryk. Ciekawostką są niezwykle pomniki jak ławka Tuwima czy Jaracza.