Hotele w Częstochowie
Liczba pokoi: Miasto:
Liczba dorosłych: Przyjazd:
Liczba dzieci Wyjazd:

Hotele w Częstochowie

Ibis Czestochowa Ibis Czestochowa
stars
Ibis Hotel, Częstochowa położony jest w pobliżu centrum miasta. Naszym gościom oddajemy do dyspozycji 250 miejsc noclegowych w 125 komfortowych pokojach, wyposażonych w klimatyzację, łazienkę, prysznic, telefon i telewizję satelitarną umożliwiającą oglądanie programów w kilku językach. Hotel posiada również pokoje dla niepalących, windy i dostęp do Internetu. Nasza restauracja serwuje wyśmienite śniadania, obiady i kolacje. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo. Nasi goście mog
more >>> Cena od 155,00 PLN
Mercure Częstochowa Centrum Mercure Częstochowa Centrum
stars
Mercure Częstochowa Centrum jest położony w centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie zespołu klasztornego Oj. Paulinów-Jasnej Góry. Miasto jest znaczącym w kraju ośrodkiem kultu religijnego, związanego z obrazem Matki Boskiej Czestochowskiej, tzw. Czarnej Madonny. Hotel oferuje 12 apartamentów, 30 jednoosobowych i 60 dwuosobowych pokoi wyposażonych w łazienkę, TV Sat, radio i telefon oraz pokoje d
more >>> Cena od 212,00 PLN
Scout Scout
stars
Hotel zlokalizowany jest obok głównego szlaku komunikacyjnego drogi krajowej nr 1 Warszawa – Katowice, w odległości 3,5 km od Jasnej Góry. Hotel znajduje się na początku Szlaku Orlich Gniazd Jury Krakowsko – Częstochowskiej czyli znakomitych obszarów dla turystyki pieszej i rowerowej.
more >>> Cena od 33,51 EUR
Wenecki Wenecki
stars
Hotel Wenecki zlokalizowany jest w odrestaurowanej zabytkowej kamienicy znajdującej się w centrum Częstochowy nieopodal Al. Najświętszej Maryi Panny prowadzącej do klasztoru na Jasnej Górze.
more >>> Cena od 38,18 EUR
Grand Grand
stars
Hotel Grand znajduje się obok trasy Warszawa – Katowice, w odległości ok. 2 km od Klasztoru na Jasnej Górze. Hotel umiejscowiony jest w pobliżu Hipermarketu Tesco, 2 stacji paliwowych oraz doskonałej restauracji McDonald's, oferującej dania kuchni amerykańskiej.
more >>> Cena od 49,42 EUR
Bonaparte Bonaparte
stars
Hotel znajduje się w malowniczej okolicy, w otoczeniu łąk i stawów. Hotel oferuje komfortowe pokoje i mieści się w odrestaurowanym pałacyku, w odległości jedynie o 4 km od Jasnej Góry, z bezproblemowym dojazdem do centrum miasta.
more >>> Cena od 43,40 EUR
Constancja Constancja
stars
Hotel jest zlokalizowany 3 km od centrum Częstochowy i oferuje wygodne pokoje wyposażone w telewizory LCD, lodówki i nieodpłatne, bezprzewodowe łącze internetowe. Hotel posiada monitorowany parking oraz restaurację oferującą dania kuchni europejskiej.
more >>> Cena od 55,45 EUR
Dolcan Dolcan
stars
Hotel Dolcan znajduje się w odległości 3.5 km od centrum miasta, obok drogi krajowej nr 43 (kierunek Poznań-Kłobuck). Sanktuarium na Jasnej Górze położone jest jedynie 2 km od hotelu, natomiast dojazd taksówką z dworca kolejowego w Częstochowie zajmuje ok. 10 minut.
more >>> Cena od 28,93 EUR
Kinga Kinga
stars
Położony wśród lasów sosnowych   Parku Krajobrazowego w odległości 25 km od Częstochowy, hotel Kinga oferuje gościom  spokój i cudowny mikroklimat sosnowych lasów. Żarki Letnisko są doskonałym miejscem dla amatorów pieszych i rowerowych wycieczek (wypożyczalnia rowerów na miejscu). Zimą okoliczne szlaki sprzyjają uprawianiu narciarstwa biegowego. Około 4km, od Hotelu Kinga znajduje się zalew w Poraju. Niedaleko hotelu znajduje się kąpielisko.  Otaczający hotel malowniczy krajobraz z
more >>> Cena od 28,66 EUR

Atrakcje turystyczne

  • Klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie można zobaczyć gotycką Kaplicę Matki Bożej. W barokowym hebanowym ołtarzu umieszczony jest słynny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej
  • Renesansowa Sala Rycerska w klasztorze na Jasnej Górze, gdzie można obejrzeć cykl XVII wiecznych obrazów dokumentujących ważne dla zakonu wydarzenia.
  • Fortyfikacje otaczające Jasną Górę
  • Bardzo ciekawe zbiory muzealne eksponowane są w Skarbcu, Arsenale, Muzeum 600-lecia i Bibliotece w klasztorze na Jasnej Górze
  • Wieża widokowa, jedna z najwyższych wież w kraju, z zegarem kurantowym i tarasem widokowym
  • W Częstochowie warto zrelaksować się na łonie natury w jednym z pięknych parków. W parku St.Staszica można zobaczyć unikalną, jedyną w Polsce zagrodę włościańską. W parku 3 maja można pograć w tenisa i obejrzeć partie szachów rozgrywane przez zapalonych szachistów.

Częstochowa

Częstochowa jest znaczącym w kraju ośrodkiem kultu religijnego, związanego z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, tzw. Czarnej Madonny. Sanktuarium odwiedzają rocznie rzesze pielgrzymów, co czyni miast jednym z głównych ośrodków pielgrzymkowych świata.
Aleje Najświętszej Maryi Panny, reprezentacyjna ulica Częstochowy, wiedzie od Kościoła św. Zygmunta do parków. Można tu zobaczyć dawne rezydencje miejscowych fabrykantów, z bogato zdobionymi fasadami oraz piękne kamieniczki mieszczańskie. Zabytkowa zabudowa Alei zachowała się do czasów współczesnych.
W zabytkowym ratuszu z XIX wieku mieści się Muzeum Częstochowskie.
Częstochowę otacza bogata przyroda Jury Częstochowskiej. Turyści mogą odwiedzić liczne rezerwaty przyrody, system 46 jaskiń, skały i groty. Tu znajduje się uznana za najpiękniejszą w Polsce Jaskinia Maurycego o długości 140 m, obfitująca w bogactwo kalcytowych nacieków. W Jaskini Komarowej odnaleziono najstarszy w Polsce szkielet człowieka. Warto odwiedzić ruiny zamku w Olsztynie, najbliżej Częstochowy położonego zamku ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego w połowie XIV w. Inne atrakcje dla turystów w Jurze Częstochowskiej to pozostałości strażnicy w Przewodziszowicach na wysokiej, trudno dostępnej skale oraz pozostałości po strażnicy w Morsku lub Ostrężniku.