Miasta w pobliżu
 • Kalisz
 • Łódź
 • Włoclawek
 • Szukaj hotelu w dużych miastach Polski
  Hotele w Koninie
  Liczba pokoi: Miasto:
  Liczba dorosłych: Przyjazd:
  Liczba dzieci Wyjazd:

  Hotele w Koninie

  Konin Hotel Konin Hotel
  stars
  Hotel Konin znajduje się w centrum miasta, 300 m od głównej stacji kolejowej i 2 km od głównej stacji PKS. Sąsiaduje z kompleksem placówek bankowych, handlowo-usługowych, domami kultury, kinami i lokalami nocnymi. Hotel oferuje Państwu pokoje jedno i dwuosobowe jak również dwuosobowe apartamenty. W każdym pokoju znajduje się łazienka i telefon (połączenia międzynarodowe). Wnętrza są estetyczne i funkcjonalne, zapewniające gościom maksimum wygody i intymności. W naszej restauracji
  more >>> Cena od PLN
  Atut Atut
  stars
  Mieszczący się w Licheniu Starym, Hotel Atut jest jednym z najnowocześniejszych hoteli w Polsce, oferujący gościom tradycyjną polską gościnność, relaksującą atmosferę i doskonały wypoczynek w spokojnym regionie, wśród lasów i jezior. Hotel Atut organizuje konferencje, sympozja, szkolenia, kursy, pobyty motywacyjne, spotkania pracownicze, imprezy integracyjne, imprezy promocyjno- handlowe, pobyty grup turystycznych i pielgrzymkowych.
  more >>> Cena od PLN
  Mikorzyn Hotel Mikorzyn Hotel
  Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy znajduje się 15 km w odległości od centrum miasta, 15 km od głównej stacji kolejowej i autobusowej. W nowo oddanym hotelu zapewniamy Państwu idealną atmosferę pracy i relaksu, miłą i fachową obsługę, a także ciepło, komfort, i gościnność. Dysponujemy 9 pokojami jednoosobowymi oraz 4 komfortowo wyposażonymi apartamentami. Ponadto do dyspozycji Państwa oddajemy salę konferencyjną dla 140 osób, doskonale wyposażoną w urządzenia audiowizualne, umożliwiające wykorzyst
  more >>> Cena od PLN
  Zajazd Blue Zajazd Blue
  Nowo powstały Zajazd Blue znajduje się w miejscowości Stare Misto, koło Konina i oferuje gościom wypoczynek w nowoczesnym i gustownym klimacie.Przyjazna, miła, rodzinna atmosfera, sprawi, że goście poczują się tu jak w domu.Nowoczesne i doskonale wyposażone pokoje hotelowe i smaczna kuchnia zalicza zajazd Blue do jednych z najlepszych w Wielkopolsce.Bliskość autostrady A2 i drogi krajowej, nr 25 sprawia, że goście mogą tu łatwo dojechać z Poznania, Warszawy, Łodzi, Konina, Ka
  more >>> Cena od EUR

  Konin

  Konin leży w środkowej Polsce, nad rzeką Wartą. Przez miasto przebiega autostrada A2 wschód - zachód, łącząca Warszawę z Poznaniem i będąca częścią międzynarodowej trasy Berlin - Moskwa.
  Konin cieszy się bogatym dziedzictwem historycznym. W czasach rzymskich leżał na szlaku bursztynowym. Świadkiem historii miasta jest jego najcenniejszy i najstarszy zabytek - kamienny słup romański, stojący niopodal kościoła św. Bartłomieja. Uważa się go za najstarszy znak drogowy w Polsce. Malownicza konińska starówka jest świadectwem historii miasta. Można tu podziwiać wspaniałe zabytki architektury sakralnej i mieszczańskiej. W dzielnicy Gosławice turyści mogą zobaczyć gotycki Kościół św. Andrzeja Apostoła oraz zamek koniński. W gotyckim zamku z XV wieku znajduje się obecnie siedziba Muzeum Okręgowego.
  Konin ma dla turystów wiele atrakcji. Popularnością cieszy się Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca oraz Konińskie Derby Estradowe.
  Miłośnicy pieszych wycieczek na łonie natury mogą wybrać się w okolice Pagórków Złotogórskich i lasów dawnej Puszczy Kazimierskiej. System wybudowanych dróg rowerowych, prowadzących przez całe miasto ze wschodu na zachód pozwala bezpiecznie przemieszczać się rowerzystom. Dla rowerzystów miasto oferuje ciekawe szlaki do Sanktuarium Maryjnego w Starym Licheniu i przeprawy promowej w Ladorudzi do Kazimierza Biskupiego przez Osadę Bienieszew, gdzie można zobaczyć Klasztore oo Kamedułów, i przez lasy Puszczy Kazimierskiej.
  Wodny szlak wycieczkowy Warta - Gopło jest uważany za najciekawszy i najpiękniejszy w Polsce. Na rzece Warcie odbywają się spływy kajakowe oraz rejsy statków wycieczkowych.
  W Koninie turyści znajdą także piękne parki i lasy, gdzie można wypocząć na łonie przyrody. Obszary leśne w dzielnicach Gosławice i Niesłusz, parki leśne w Laskówcu i na Konińskiej Starówce oraz Park im. F. Chopina stanowią oazę spokoju i świeżego powietrza.
  W Koninie można również dobrze zjeść. W restauracjach "Stylowa", "Pałacyk", "Grodzka" serwowane są wyśmienite specjały kuchni polskiej. Zaś restauracja Kresowa specjalizuje się w kuchni litewskiej.
  Turyści znadą tu także baseny kryte i odkryte, kąpieliska nad jeziorami i kryte sale sportowe.


  Konin

  Konin

  Atrakcje turystyczne

  • Słup Koniński - najstarszy znak drogowy w Europie Środkowo-Wschodniej
  • Gotycki Kościół św. Bartłomieja z XIV w. W renesansowej kaplicy można zobaczyć bogato intarsjowane stalle z ornamentami roślinnymi, ptakami i jednorożcami W skarbcu kościelnym znajduje się kielich z 1536 r., wykonany przez konińskiego mistrza złotnika - Bartłomieja.
  • XV-wieczny gotycki zamek, w którym obecnie mieści się muzeum
  • Skansen budownictwa wiejskiego obok zamku, gdzie można obejrzeć historyczne wiatraki, kuźnię, stodoły oraz zrekonstruowany dworek z XIX w.
  • Klasycystyczny ratusz, zaprojektowany przez Andrzeja Pelletiera, wybudowany w XVIII wieku
  • Jatki Miejskie, wybudowane w stylu klasycystycznym w początku XIX w. Obecnie pełnią funkcję sali ratuszowej
  • Synagoga z XIX wieku oraz Żydowski "dom nauki" ("bes medresz" - "bet ha-midrasz") znajdujący się obok synagogi. Obecnie znajduje się w nim oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej.