Pałac Paulinum

Ul. Nowowiejska 62
58-500 Jelenia Góra
Polska
e-mail:info@polhotels.com

Guests reviews

Unrated
Read all reviews

Best Price Guarantee

English
version

logo

Lokalizacja

Pałac Paulinum to historyczny obiekt konferencyjno - wypoczynkowy, położony w Perle Sudetów – Jeleniej Górze. Pałac Paulinum, to legenda Kotliny Jeleniogórskiej. Zbudowany w XIX w. na szczycie osamotnionego wzgórza, wznosi się niemal w centrum miasta, pozostając jednocześnie ukrytym przed wzrokiem przypadkowych obserwatorów dzięki otoczeniu wysokich drzew i majestatycznych skał.
Pałac Paulinum zlokalizowany jest na obrzeżu Jeleniej Góry, tuż przy trasie wylotowej na Karpacz.

Zakwaterowanie

Pałac Paulinum oferuje swoim Gościom 27 eleganckich, kompleksowo wyposażonych pokoi hotelowych. Wszystkie zostały wykończone w stylu odpowiadającym koncepcji architektonicznej obiektu, a część jest wyposażona w oryginalne meble z czasów, kiedy Pałac był prywatną siedzibą rodziny Kramstów. Łazienka, telewizor, telefon i Internet należą naturalnie do standardu

Udogodnienia

Pałac Paulinum proponuje swoim Gościom kilka metod aktywnego spędzania czasu. Dla miłośników fitness przygotowaliśmy siłownię. Chcący kontynuować wypoczynek w równie aktywny sposób, mogą skorzystać z rowerów i udać się w jedną ze specjalnie opracowanych tras widokowych. Idealnym dopełnieniem męczącego treningu będzie pobyt w saunie – do wyboru: parowej lub suchej. Dzień warto zakończyć kąpielą w przepastnym jacuzzi z hydromasażem. Pałacowa grota solna oferuje unikalną możliwość niemal jednoczesnego czerpania korzyści z dwóch leczniczych rejonów klimatycznych Polski – morskiego i górskiego. Sala bilardowa, to w istocie niemal osobny klub, gdzie odpoczynek jest wpisany w każdy mebel, a w powietrzu unosi się atmosfera swobody i braku skrępowania. Wygodne fotele pozwalają w komforcie czekać na kolejne uderzenie, a przylegający do sali bilardowej bar zaprasza koneserów do delektowania się aromatem ulubionych gatunków tytoniu.
Część rekreacyjna dla gości hotelowych jest w cenie pobytu!
Goście Pałacu Paulinum mogą korzystać bezpłatnie z basenu w pobliskim Pałacu Wojanów!

Wyżywienie

Pałacowa restauracja zapewnia szeroki wybór dań najwyższej jakości, przygotowanych zgodnie z najlepszymi gastronomicznymi wzorcami Europy. Specjalnością naszej gastronomii są kuchnie staropolska i europejska, które choć w powszechnej opinii dość klasyczne, w wykonaniu naszego Mistrza Kuchni zaskoczą Państwa wieloma apetycznymi nowinkami i pozwolą na nowo odkryć walory tych na pozór jedynie prostych szkół kulinarnych.
Po obfitym i smacznym posiłku warto podarować sobie odrobinę wytchnienia i urządzić małą sjestę w jednym z pałacowych barów. Historyczne wnętrza tworzą atmosferę charakterystyczną dla angielskich klubów dla dżentelmenów, a obsługa barmańska prezentuje umiejętności nie odbiegające poziomem od wspaniałości pomieszczeń.

Konferencje

Pałac Paulinum to nie tylko historia i tradycja, ale również nowoczesność i technika. Nasze pomieszczenia oferują możliwość organizacji profesjonalnych konferencji i odczytów, a pełne antyków sale z łatwością mogą zostać przystosowane do obsługi współczesnego sprzętu audiowizualnego. Pałac posiada na wyposażeniu rzutnik komputerowy, rzutnik pisma, flipcharty, video, DVD, przenośny ekran oraz rzutnik folii. Główna sala balowa może pomieścić, w zależności od aranżacji, do 110 osób w układzie kinowym. Mniejsze salki są natomiast idealnym miejsce na spotkania w bardziej kameralnym gronie, gdzie atmosfera prywatności sprzyja owocnym negocjacjom i dyskusjom.


Ceny

Ceny od: 290,00 PLN

Kliknij aby zobaczyć dokładne ceny
book now


Zdjęcia

Pałac Paulinum Pałac Paulinum
Pałac Paulinum Pałac Paulinum
Pałac Paulinum Pałac Paulinum

www.polhotels.com  www.poltravel.com